Jak założyć działalność gospodarczą w Niemczech?

Znaną formą legalnej pracy w Niemczech jest jednoosobowa firma "Gewerbe". Samo założenie firmy to nie wszystko, należy przestrzegać wielu przepisów oraz formalności. Zakładając taką firmę należy pamiętać, że niektóre zawody wymagają tytułu mistrza zatwierdzonego przez Niemiecką Izbę Rzemiesliniczą (Handwerkskammer).

Będąc zameldowanym w Niemczech należy się ubezpieczyć (obowiązek ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech od 2009 roku).

Nasza firma zajmuje się zakładeniem i prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie Niemiec. Zakładamy działalność również bez zameldowania w Niemczech.

Oferujemy korzystne ubezpieczenia dla osób prowadzących działalność gospodarczą.


Wiecej informacji pod numerem telefonu:
Tel. 015773949254
info©ubezpiecz.de

12 komentarzy:

  1. Bardzo przydatne informacje o ubezpieczeniach. Pozdrawiam biuro brokerskie

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zakładanie firmy w Polsce czy to za granicą wiążę się z tymi samymi krokami. Trzeba wszystko zarejestrować, otrzymać odpowiednie numery itp. Oczywiście można również wyrobić pieczątki https://www.maxsc.com.pl które zdecydowanie ułatwiają podpisywać dokumenty.

    OdpowiedzUsuń
  4. Wydaje mi się, ze samo założenie firmy to raczej nic ciężkiego i teraz trwa to dosłownie jeden dzień. Jednak jak aranżowałem swoje biuro w salonie http://top-girl.pl/jak-urzadzic-domowe-biuro-w-salonie/ to z tego co widzę, jest to bardzo popularny model.

    OdpowiedzUsuń
  5. Akurat jakoś nigdy nie interesowałam się tym jak można rozpocząć biznes w tym kraju, gdyż nie miałam tego w planach. Dla mnie bardzo fajnym rozwiązaniem jest kupienie od razu gotowej spółki https://www.tgc.eu/gotowe-spolki i dzięki temu mam możliwość bardzo szybkiego startu z własną działalnością.

    OdpowiedzUsuń
  6. Z tego co mi wiadomo to w tym kraju jeśli chcemy mieć firmę to musimy mieć również obowiązkowe ubezpieczenie. U nas oczywiście obowiązkowym jest tylko polisa OC na pojazd. Nawet jak czytałem w https://kioskpolis.pl/najtansze-oc-na-miekki-dowod-rejestracyjny/ to można znaleźć tanie ubezpieczenia OC jeśli mamy jeszcze miękki dowód rejestracyjny.

    OdpowiedzUsuń
  7. Anonimowy11:29

    Akurat ja nie musiałem zakładać tam swojej firmy i całkowicie wystarcza mi prowadzenie biznesu u nas w kraju. Jestem również zdania, że także fajnie jest co jakiś czas kontrolować co się w przedsiębiorstwie dzieje. Dlatego myślę na początku o przeprowadzeniu audytu kadrowego http://inwestycyjneabc.pl/co-sprawdza-audyt-kadrowy-kiedy-warto-go-przeprowadzic/ który zresztą wiele mi powie.

    OdpowiedzUsuń
  8. W sumie ja także chcę założyć firmę poza granicami kraju i myślę na poważnie o Włoszech. Tym bardziej, że już miałem okazję zapoznać się z wpisem https://taxology.co/jaki-vat-obowiazuje-we-wloszech/ i wiem jaki tam jest podatek VAT.

    OdpowiedzUsuń
  9. Ja również nie planuję zakładać firmy w tym kraju i całkowicie wystarcza mi ta którą prowadzę u nas. Dodatkowo korzystam jeszcze z dedykowanych systemów IT od https://www.connecto.pl/ więc wiem jak ważną kwestią to jest.

    OdpowiedzUsuń
  10. Nie miałam nigdy okazji aby prowadzić w tym kraju biznes, ale jak widzę to jest to możliwe. Na dzień dzisiejszy bardzo spodobał mi się wpis http://www.zaradni.pl/biznes-i-finanse/jak-rozliczyc-podatek-vat-od-sprzedazy-na-amazonie/1,11277 gdzie ciekawie opisano kwestię rozliczania podatku gdy prowadzimy sprzedaż na Amazonie.

    OdpowiedzUsuń
  11. Nie da się ukryć, że prawidłowe prowadzenie księgowości to klucz do sukcesu każdej firmy. Czy jednak zawsze warto zatrudniać na stałe księgowego? Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na outsourcing usług księgowych. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na oszczędność czasu i pieniędzy. Zamiast zatrudniać pełnoetatowego pracownika, można skorzystać z usług biura rachunkowego, takiego jak http://duet-sc.pl/. To wygodne, elastyczne i przede wszystkim profesjonalne rozwiązanie dla Twojego biznesu.

    OdpowiedzUsuń